"Enter"a basıp içeriğe geçin

Xamarin Forms Reddit Ana Sayfa Tasarımı

Merhaba arkadaşlar, Xamarin Forms’da günümüzde çok kullanılan uygulamalardan biri olan Reddit ekran tasarımını yapmaya çalıştım. Reddit’in ana sayfa ekranına benzer yapmaya çalıştım ama iconların aynısını bulamadığım için tam olarak aynı gözükmeyebilir ama aynı iconları bulursanız daha güzel bir tasarım ortaya çıkabilir.

Tasarımı yapmaya ilk olarak projemde bir sayfa açıp bu sayfanın tabbed page olduğunu söylüyorum daha sonra bir Title View atayıp burada search bar ve kullanıcı iconumu koyuyorum. Reddit de 5 tane altta tabbed page’den oluşuyor ve bunlara ıcon atayarak tasarım yapmışlar bende aynısını yapıp 5 tane tabbed page atadım ve daha sonra tabbed pagelerin ortasındaki sayfada yani 3.sayfada tasarımımı yaptım burada 3 tane tabbed page aldığını gördüm ve bende aynı şekilde 3 tane de burada tabbed page den türetip buradada 3 tane sayfa açtım.

Sayfayı yukarıda görüdüğünüz gibi özelleştirip reddit’in ana sayfa tasarımına benzetmeye çalıştım kodu inceleyebilirsiniz. Burada fark ettiyseniz list view kullanmışım ve bu list view’i Bind etmişim bunun için model oluşuturup bu modeli atadım direk model nesnelerim kod dizimi;

Bu şekilde gördügünüz gibi modeller oluşturup list view’e atadım.Projenin ekran çıktısı aşağıdadır.

Projeyi github adresimde bulabilirsiniz buraya tıklayarak. Sorularınızı yorum veya mail olarak sorabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir