Çarşamba Ocak 24th, 2018

Dev C++ Kurulumu

ile Ebubekir Sezer

Dev C ++ ile bilgisayarınızda C ve C++ dillerini yazabilirsiniz.Kullanımı gayet basit olan Dev C++ kodlama konusunda bizlere rahat bir ortam saglıyor. Dev C++ sayesinde C ve C++ dillerinden herhangi birinden kod yazabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Dev C++ programını indirmek için buraya tıklayınız. Kurulum için aşagıdaki resimleri takip ederek kendi bilgisayarınıza rahatça kurabiliriniz. Dosyayı indirip çalıştırdıktan sonra bir kaç işlemi onayladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.

Bu ekrandaki işlem yaklaşık 1-2  dakika sürüyor ve sonrasında kullanacagınız dili ve ekranınızda nasıl görünmesini istiyorsanız kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Ben programı ingilzice kullamaktan yanayım böylece kendinizide geliştirebileceksiniz.

Burdaki işlemlerinizide halledikten sonra programda kod yazmaya başlayabilirsiniz. Yeni proje açmak için üstteki dosya (file) tıklayıp yeni (new) diyerekten yeni proje dosyanızı (source file) oluşturabilirsiniz. Bu işlemi klaveyeden CTRL + SHİFT + N tuşlayarakda yeni proje dosyası açabilirsiniz.

İleri günlerde kodlama örneklekremi paylaşacağım takipte kalıp öğrenebilirsiniz.