Cuma Şubat 16th, 2018

Xamarin Emulatorun Açılıp Kapanma Sorunu

ile Ebubekir Sezer

Xamarin de emulator de uygulamanızı çalıştırdığınız zaman , uygulamanız hemen açılıp kapanıyorsa ve bir kaç dakika bekledikten sonra tekrar emulator de açmaya çalıştığınızda açılıyorsa bazı ayarları değiştirmeniz gerekecektir.

İlk olarak emulatorü kapatmanız lazım emulatorü kapattıktan sonra ara çubuğuna tıklayarak Hyper-V Yöneticisini çalıştırın. Hyper – V Yöneticisini çalıştırdıktan sonra hangi emulator de çalışmak istiyorsanız o emulatorun üzerinde sağa tıklayıp ayarlarına gidin . Ayarlara gittikten sonra İşlemciye tıklayın , İşlemcinin alt başlıkları içerisinde Uyumluluk yazan başlığa tıklayın sonra karşınıza şöyle bir ekran gelecek;

Bu ekranda seçili olan “Farklı bir işlemci sürümü olan fiziksel bir bilgisayar geçir” kutucuğuna tıklayın , Uygula ve tamam deyin . Eğer tıklayamıyorsanız emulatorünüzü açık bırakmışsınızdır emulatorünüzü kapatıp denediğinizde olacaktır . Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar emulatorünüzü başlattıgınızda emulatorünüz düzgün bir şekilde çalışacaktır. Eğer hala sorun yaşıyorsanız yorumlarda bildirirseniz yardımcı olurum.