Cuma Eylül 7th, 2018

Visual Studio “Waiting for runtime checks to complete” Hatası

ile Ebubekir Sezer

Visual Studio son zamanlarda build işlemlerinde hatalarla karşımıza çıkıyor. Bu yazımda oluşturmuş olduğumuz projemizin emülatör’e bağlanamamasının çözümünü anlatacağım. Hatamız projemizde kodumuzu yazdıktan sonra emülatörde bakmak istediğimiz zaman projeyi emülatöre aktarmayıp “Waiting for runtime checks to complete” kaldığında şu adımları yapacağız.

  • Bilgisayarımızda çalıştırı açacağız ve buradan’da regedit yazıp Kayıt Defter Düzenleyicisini açacağız.
  • Kayıt Defter Düzenleyicisini sol köşeden üçünçü klasör olan HKEY_LOCAL_MACHİNE klasörüne tıklayın, buradaki klasörlerden Software‘a girin. Software içerisindende WOW6432Node adlı klasöre girin.
  • WOW6432Node adlı klasörün içerisinde Android SDK Tools adında bir klasör oluşturun ve bu klasörün içine “Dize Değeri” adında yeni bir dosya oluşturun. Dosyanın adını Path yapın ve Path’in değer verisinide ” C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk” yapın,oluşturun ve Kayıt Defter Düzenleyicisindeki  işlerimiz bitiyor.
  • Emülatörünüzü ve Visual Studionuzu tekrar başlatın. Eğer Visual Studio’da “Could not connect the debugger” hatası alıyorsanız, Bu hata nın çözümüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.